آموزش اکسس 2019

رتبه بندی و بررسی دانشجویان

هنوز بررسی نشده است
هنوز بررسی نشده است

توضیحات

آموزش اکسس 2019 بخشی از دوره جامع آموزش ICDL و یک ابزار بهره وری قدرتمند است که برای کاربران تجاری و سازمانی ساخته شده است. مانند مایکروسافت اکسل، Access به شما امکان می دهد داده ها را مشاهده و ویرایش کنید.  اما اکسس قدرتمندتر از اکسل است و می تواند داده های بسیار بیشتری را به طور همزمان مدیریت کند. همچنین برای درس برنامه سازی و پایگاه داده شما نیاز با یادگیری اکسس دارید در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد اکسس بدانید.

تفاوت اکسس با اکسل

هم مایکروسافت اکسل و هم اکسس می توانند برای ذخیره داده ها استفاده شوند، بنابراین ممکن است شبیه به هم به نظر برسند. اما در واقعیت، آنها کاملا متفاوت هستند.

اکسل یک برنامه صفحه گسترده است که عمدتاً برای پروژه های فردی و انجام محاسبات مختصر استفاده می شود. اکثر کاربران اکسل فقط با چند ده تا چند صد سلول داده به طور همزمان کار می کنند. و اکسل برای ترسیم نمودار و نمودار آن محاسبات و نقاط داده عالی است. جهت یادگیری اکسل می توانید در دوره آموزش اکسل ICDL نیز ثبت نام نمایید.

از سوی دیگر، مایکروسافت اکسس برای ذخیره و مدیریت مقادیر زیادی از داده ها به شکلی ساخته شده است که بازیابی و استفاده از آن در برنامه های مختلف را آسان می کند. در حالی که کاربران اکسل مستقیماً در صفحات گسترده خود تایپ می کنند، پایگاه داده های اکسس با فرم ها و پرس و جوهای از پیش ساخته شده دستکاری می شوند. بیشتر کسب‌وکارها اکسس را به سایر برنامه‌ها نیز متصل می‌کنند، بنابراین وقتی آن برنامه‌های دیگر داده تولید می‌کنند، به طور خودکار به اکسس منتقل می‌شوند.

نحوه استفاده از اکسس

در اینجا یک نمای کلی از عناصر اصلی اکسس و نحوه استفاده از آنها آورده شده است:

 • جداول: اکسس داده های خود را در جداول ذخیره می کند. شما می‌توانید یک پایگاه داده واحد بسازید که شامل تمام داده‌های کل پروژه باشد – که اغلب به آن پایگاه داده «مسطح» می‌گویند.
 • پایگاه داده های رابطه ای: با این حال، تقریباً همیشه ساده تر است که جداول زیادی ایجاد کنید، که هر کدام حاوی عناصری از داده هایی است که برای یک پروژه باید ردیابی شوند (به عنوان مثال، یک تجارت ممکن است جداول جداگانه ای برای داده های محصول، سفارش ها، مشتریان و اطلاعات حمل و نقل نگهداری کند. ). هر یک از جداول می توانند به یکدیگر مرتبط و مرتبط باشند – این پایگاه داده رابطه ای نامیده می شود که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا پایگاه داده های نسبتاً ساده زیادی ایجاد کرده و آنها را به یکدیگر مرتبط کنند.
 • فرم ها: توسعه دهندگان پایگاه داده اغلب فرم هایی ایجاد می کنند که به کاربران اجازه می دهد بدون استفاده از صفحه گسترده، اطلاعات را در پایگاه داده وارد کنند. با اجتناب از نیاز به وارد کردن داده ها در جدولی مانند صفحه گسترده، احتمال خطای ورود داده ها بسیار کمتر است.
 • کوئری ها: کوئری ها یکی دیگر از عناصر رایج در پایگاه های داده اکسس هستند. این برنامه از پرس و جوهای پیچیده برای یافتن اطلاعات در پایگاه داده پشتیبانی می کند، که زمانی که پایگاه داده ممکن است حاوی هزاران ورودی باشد، می تواند مهم باشد.
 • گزارش ها: اکسس به کاربران اجازه می دهد تا گزارش های سفارشی را به سرعت و به راحتی ایجاد کنند. جادوگر گزارش مرتب‌سازی، گروه‌بندی و برچسب‌گذاری داده‌ها را برای چاپ و اشتراک‌گذاری آسان آسان می‌کند.
  در مجموع، این مؤلفه‌ها به کسب‌وکارها و سازمان‌ها اجازه می‌دهند تا حجم زیادی از داده‌هایی را که برای ذخیره‌سازی نیاز دارند، مدیریت و درک کنند.

به عنوان مثال، یک کسب و کار ممکن است از اکسس برای ردیابی موجودی و فروش خود استفاده کند، در حالی که یک مدرسه می تواند از اکسس برای ردیابی دانش آموزان، اطلاعات شخصی، نمرات، عملکرد، کار درسی و اطلاعات معلمان خود استفاده کند. دسترسی را می توان در پروژه های خاص استفاده کرد، مانند مدیریت همکاران، وظایف، دستاوردها، ضرب الاجل ها و فعالیت های بعدی.

جهت یادگیری کامل Access و نحوه کار با پایگاه داده ثبت نام نمایید. پس از گذراندن دوره می توانید در شهر کار به دنبال فرصت های شغلی مرتبط با این مهارت باشید.

مدرس دوره

کسری نخعی
کسری نخعی
مهندس مکانیک و برنامه نویس
تماس مستقیم : 00989102016310 | کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی | برنامه نویس پایتون و علاقه‌مند به پژوهش‌های علمی
0(0 Ratings)

مخاطب هدف

 • دانش آموزان
 • دانشجویان
 • مدارس
 • شرکت ها

محتوای دوره

 • فیلم های ویدیویی آموزشی
 • فایل pdf پاورپوینت دوره
 • تمرینات
 • پرسش و پاسخ

الزامات

 • آشنایی با کامپیوتر

هزینه دوره

399,000 تومان
399,000 تومان

کد تخفیف 50 درصدی ویژه نوروز : norouz

X

عضویت در خبرنامه شهر دانش

در خبرنامه شهر دانش عضو شوید و از آخرین اخبار روز علم و دوره های مهارت محور شهر دانش مطلع شوید. کافیست ایمیل خود را وارد نمایید و روی دکمه اشتراک کلیک کنید.