اندروید 12 و ویژگی های خارق العاده آن

اندروید 12 و ویژگی های خارق العاده آن شهر دانش ایوان کسری
فهرست مطالب

اندروید 12 که در سری پیکسل 6 راه اندازی شد، یکی از بزرگترین تلاش های گوگل در سال های اخیر با مجموعه ای از ویژگی های جدید و به روز رسانی گسترده طراحی است. اگر تلفن سازگار دارید، باید بتوانید به روز رسانی را نصب کنید. از آنجایی که این یک نسخه کامل است، نباید با هیچ اشکال یا مشکل بزرگی مواجه شوید.

علاوه بر نسخه کامل، گوگل یکی از بزرگترین برنامه های بتا در تاریخ خود را داشت که ده ها OEM به این تلاش کمک کردند. اکنون که نسخه پایدار است، می‌توانید با استفاده از این روش یا با بررسی به‌روزرسانی‌ها در تنظیمات گوشی، به‌روزرسانی را دانلود و نصب کنید.

هر OEM نسخه های اندروید 12 خود را با پوسته های مربوطه در زمان های مختلف منتشر می کند. در زیر، نگاهی به تمام ویژگی های جدید موجود در اندروید 12 می اندازیم.

ویژگی های اندروید 12:

 •  عناصر طراحی جدید
 • ویژگی های جدید
 • تغییرات جدید زیر هود
 • بهبود امنیت و حریم خصوصی

عناصر طراحی جدید

عناصر طراحی جدید اندروید 12 شهر دانش ایوان کسری

داستان بزرگ، طراحی مجدد بزرگ برای اندروید 12 است. طراحی جدید، Material You، چندین عنصر را با هم در یک زبان طراحی منسجم ترکیب می کند که در کل سیستم عامل کار می کند. بیایید در هر قطعه به صورت جداگانه شیرجه بزنیم.

برداشت رنگ

برداشت رنگ از والپیپر در اندروید 12 شهر دانش ایوان کسری

برداشت رنگ، پوشش پایه رنگ در طراحی جدید است. اساساً، سیستم عامل به طور پیشفرض رنگ ها را از والپیپر شما برداشت می کند و از آنها برای قالب بندی سیستم عامل شما استفاده می کند. در تصویر بالا می توانید ببینید که چگونه به نظر می رسد. به طور خلاصه، یک والپیپر تنظیم می‌کنید، اندروید 12 رنگ‌ها را برداشت می‌کند و سپس سیستم‌عامل شما از آن در رنگبندی استفاده می کند.

تغییرات رنگ در سراسر سیستم عامل، از جمله تنظیمات، کاشی‌های تنظیمات سریع، و هر برنامه‌ای با مواردی که پشتیبانی می‌کنید، انجام می‌شود. در دستگاه‌های پیکسل، نمونه‌هایی شامل شماره‌گیر، برنامه مخاطبین، و ماشین‌حساب است. همانطور که در ویدیوی بالای مقاله نشان داده شده است، حتی با ویجت ها نیز کار می کند. هنگامی که توسعه دهندگان شروع به اضافه کردن پشتیبانی کنند، موارد بیشتری را مشاهده خواهیم کرد.

کاربران می توانند برداشت رنگ را لغو کنند و در صورت تمایل رنگی را انتخاب کنند. بسیار زیبا به نظر می رسد، حتی اگر سیستم عامل تمایل داشته باشد رنگ های روشن و پاستلی را به رنگ های پر جنب و جوش ترجیح دهد. البته، برنامه Styles & Wallpapers در دستگاه‌های پیکسل اصلاح شد تا همه این تغییرات جدید را در خود جای دهد.

تاکید بر ویجت ها در اندروید 12

اندروید 12 نسبت به بسیاری از نسخه های قبلی اندروید تاکید بسیار بیشتری بر ویجت ها دارد. انتخابگر ویجت برای پیمایش و مشاهده آسان تر به طور کامل بازنگری شد. علاوه بر این، ویجت‌ها دارای چند API جدید برای بهبود عملکرد، کار با موضوع‌بندی Material You و حتی ویجت‌های جدید در Android 12 هستند.

API های جدید به توسعه دهندگان کمک می کنند تا نحوه ظاهر و عملکرد ویجت ها را بهبود بخشند. امیدواریم توسعه دهندگان را تشویق کند که ویجت ها را به روز کنند زیرا بسیاری از آنها شبیه سال ها و سال های قبل هستند.

به‌علاوه، با قالب‌بندی Material You، شخصی‌سازی ویجت‌ها و بهتر جلوه دادن آنها با صفحه اصلی آسان‌تر خواهد بود. این بزرگترین تاکیدی است که گوگل از زمانی که ویجت های قابل تغییر اندازه در اندروید Honeycomb تبدیل شدند، روی ویجت‌ها تاکید کرده است.

کاشی های تنظیمات سریع

تنظیمات سریع نیز تغییرات اساسی نسبتاً بزرگی دریافت کرد. ضامن های کوچکتر از بین رفته و با دکمه های مستطیل گرد بزرگتر جایگزین شده اند. این کاشی‌های جدید مانند ضامن‌های قبلی کار می‌کنند که روی آن ضربه می‌زنید تا روشن و خاموش شوند. همچنین کاشی‌های جدیدی برای دسترسی به دوربین و میکروفون (در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد)، Google Pay، هشدارها و وسایل خانه هوشمند وجود دارد.
تعدادی از کاشی ها متفاوت عمل می کنند. به عنوان مثال، کاشی اینترنت همیشه اکنون یک درخواست باز می کند و اطلاعات داده های تلفن همراه و Wi-Fi را در خود جای می دهد. به طور کلی، این فقط یک تغییر زیبایی شناختی است. نکته مثبت این است که کاشی‌های بزرگ‌تر خوانده می‌شوند و اطلاعات بیشتری را در خود جای می‌دهند. البته این به قیمت فضا تمام می شود. کاربرانی که به شدت از ضامن ها استفاده می کنند بدون شک به چندین صفحه نیاز خواهند داشت.

تنظیمات

منوی تنظیمات نه تنها یک طراحی مجدد را شاهد بود، بلکه تغییرات جزئی نیز داشت. برای طراحی مجدد، از رابط کاربری One UI سامسونگ با هدرهای بزرگ که فضای زیادی را اشغال می کند، وام گرفته است. دسترسی به تنظیمات بالای هر صفحه را در تلفن های بلندتر آسان تر می کند. طراحی جدید، با کد Silky Home، به ADB برای دسترسی در پیش نمایش های اولیه توسعه دهندگان نیاز داشت، اما در اندروید 12 موجود است.
تنها تغییر قابل توجه دیگر اضافه شدن Safety & Emergency به صفحه تنظیمات اصلی است. این به شما امکان می دهد مواردی مانند تماس اضطراری و موارد دیگر را بدون نیاز به شیرجه رفتن بیشتر در تنظیمات تعریف کنید.

اطلاعیه ها و تغییرات دیگر

اطلاعیه ها و دیگر تغییرات در اندروید 12اندروید 12 تغییرات کوچکتری دارد. این لیست شامل انیمیشن‌هایی برای روان‌تر کردن کارها، یک صفحه نمایش همیشه روشن جدید است که بر اساس داشتن یا نداشتن اعلان‌ها تغییر می‌کند، اعلان‌های کمی به‌روزرسانی شده و سایر قطعات کوچک برای اینکه سیستم‌عامل روان‌تر، زنده‌تر و پاسخگوتر به نظر برسد.

این تغییرات در سراسر سیستم عامل به روش های مختلف وجود دارد. همچنین هنگامی که گوشی خود را وصل می کنید، انیمیشن شارژ جدیدی وجود دارد که بسیار زیبا به نظر می رسد.
اعلان‌ها نیز امسال مورد علاقه گوگل قرار گرفتند. آنها نه تنها به‌روزرسانی طراحی ظریفی را دریافت کردند تا با زیبایی‌شناسی اندروید 12 تطبیق بیشتری داشته باشد، بلکه تغییرات زیربنایی به برنامه‌ها کمک می‌کند هنگام باز شدن از یک اعلان سریع‌تر راه‌اندازی شوند، همراه با سایر پیشرفت‌ها تا ظاهر و احساس بهتری داشته باشند.

ویژگی های جدید

اندروید 12 نیز با برخی ویژگی های جدید عرضه می شود. هیچ ضربه ناک اوت وجود ندارد، اما بیشتر ویژگی های جدید برخی از بهبودهای کیفیت زندگی را اضافه کرده اند که با این وجود از آنها قدردانی می کنیم. در اینجا خلاصه ای سریع از ویژگی های اندروید 12 آورده شده است.

اسکرول اسکرین شات ها

اسکرین شات های اسکرول مدت ها قبل از اندروید 12 وجود داشت، اما پشتیبانی رسمی قطعا مورد استقبال قرار می گیرد. این ویژگی در نسخه بتا سوم اضافه شد و باقی ماند. این یک کار نسبتاً ساده است. به طور معمول یک اسکرین شات بگیرید و سپس روی دکمه Capture More کلیک کنید تا یک اسکرین شات اسکرول کامل دریافت کنید.

اگر بخواهید می توانید از آنجا برش دهید. علاوه بر این، بخش ویرایش اسکرین شات با ویژگی های جدیدی مانند افزودن متن و موارد دیگر بهبود یافته است.

جستجوی اپلیکیشن

جستجوی اپلیکیشن(AppSearch) یک ویژگی جدید است. اساساً به شما امکان می دهد چیزهایی را در برنامه ها جستجو کنید. این یک ویژگی در سیستم عامل های دیگر مانند ویندوز برای سال ها بوده است. اساساً، جستجو می تواند داخل برنامه های شما را ببیند و نتایج جستجو را از آنها برگرداند. یک مثال می تواند جستجوی چیزی باشد که در یک یادداشت نوشته اید و جستجو بدون وارد شدن به برنامه شما را به آن یادداشت هدایت می کند.
این ویژگی به صورت آفلاین کار می کند و دارای منابع بی پایانی از کاربردهای بالقوه است. حتی می‌توانید موسیقی را جستجو کنید و جستجو نتایج را از برنامه پخش جریانی انتخابی شما بازمی‌گرداند. گوگل می‌گوید که AppSearch باید سریع‌تر از جستجوی درون‌دستگاهی نتایج را بازگرداند و در عین حال از منابع کمتری نیز استفاده کند.

چرخش خودکار بهبود یافته

برای سال‌ها، چرخش خودکار توسط شتاب‌سنج تلفن شما تعیین می‌شد. زمانی که گوشی شما به پهلو چرخانده می شود، تشخیص می دهد و سپس صفحه نمایش همین کار را انجام می دهد. اندروید 12 تشخیص چهره را برای چرخش خودکار معرفی می کند. اساساً تلفن شما به صورت شما نگاه می کند و فقط در صورتی می چرخد که متوجه شود جهت تلفن شما تغییر کرده است. بنابراین، می‌توانید کارهایی مانند دراز کشیدن روی تخت به پهلو انجام دهید و تلفن نمی‌چرخد.
اشتراک گذاری آسان تر Wi-Fi

اندروید 12 شامل حالت بومی با یک دست است. با رفتن به System و سپس Gestures در تنظیمات در دسترس است. حالت همه چیز را به نصف کوچک می کند. به نظر بسیار شبیه حالت چند پنجره ای است، با این تفاوت که نیمه بالایی صفحه خالی است. حالت یک دست دسترسی به هر چیزی را که با یک دست در تلفن های بلندتر انجام می شود آسان تر می کند.

درج محتوای غنی

این ویژگی جزئی اما سرگرم‌کننده برای اندروید 12 جدید است. این یک API برای توسعه‌دهندگان است که به برنامه‌هایشان اجازه می‌دهد رسانه‌ها را بین برنامه‌ها جابجا کنند. شما می توانید کاری مانند کپی و چسباندن یک تصویر از یک برنامه به برنامه دیگر انجام دهید. همچنین باید با متن علامت‌گذاری‌شده (پررنگ، مورب، و غیره)، ویدیوها، فایل‌های صوتی و موارد دیگر کار کند. این کمک می‌کند تا افراد میانی اشتراک‌گذاری تصاویر را از یک برنامه به برنامه دیگر حذف کنند.

انتخاب صدا در پخش کننده رسانه

پخش کننده رسانه موجود در تنظیمات سریع به شما امکان می دهد منبع صوتی خود را به راحتی تغییر دهید. شما به سادگی روی دکمه کلیک کنید و لیستی با تمام دستگاه های متصل فعلی ظاهر می شود. به عنوان مثال، می توانید با فشار دادن یک دکمه از بلندگوی بلوتوث خود به بلندگوی تلفن خود تغییر دهید.

پیشنهادات مروری

مدتی است که بخش برنامه های اخیر مورد علاقه گوگل قرار گرفته است. امسال، گوگل پیشنهادات کلی را اضافه کرد. وقتی به بخش برنامه‌های اخیر می‌روید، اکنون پیشنهاداتی برای انجام کارهایی خواهید دید. برای مثال، اگر یک مرورگر باز دارید، برنامه‌های اخیر شما ممکن است پیشنهاد کنند که پیوند را به صفحه‌ای که دارید برای اشتراک‌گذاری آسان‌تر کپی کنید.

سایر اضافات جزئی

تعداد زیادی افزوده جزئی وجود دارد، از جمله تعدادی شکلک جدید، حالت کم‌نور صفحه در تنظیمات دسترس‌پذیری، کنترل‌های حرکتی بهینه‌سازی شده، و عملکرد ضربه سریع برای دستگاه‌های Pixel انتخابی که به شما امکان می‌دهد از پشت دستگاه خود برای کنترل تلفن خود استفاده کنید. . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی های اضافی، پیوندهای بالا را لمس کنید.

ویژگی های جدید زیر هود(زیر پوسته)

هر نسخه اندروید با تغییرات زیادی همراه است که نمی‌توانیم همه آنها را فهرست کنیم. تغییرات پنهان عمدتاً شامل APIهای جدید برای توسعه دهندگان می شود که برنامه ها را بهتر می کنند، اما چیزهایی است که واقعاً نمی توانید در خود سیستم عامل مشاهده کنید. در اینجا برخی از تغییرات اساسی در اندروید 12 آورده شده است:

بازخورد لمسی همراه با صدا

احتمالاً این ویژگی را بیشتر از روی کنسول های بازی می شناسید. هنگامی که کنترلر شما در پاسخ به انفجار روی صفحه می لرزد، آن را احساس می کنید. اندروید 12 به صورت بومی با این قابلیت همراه است. توسعه‌دهندگان بازی می‌توانند وقتی اتفاقاتی روی صفحه‌نمایش می‌افتد، تلفن شما را به لرزش درآورند. برخی از کاربردهای غیر بازی نیز برای آن وجود دارد، مانند فیلم‌ها یا همگام‌سازی لرزش با آهنگ‌های زنگ سفارشی.

خواب زمستانی برنامه

اندروید 12 با بخش جدیدی در تنظیمات به نام برنامه های استفاده نشده عرضه می شود. این بخش جدید برنامه‌هایی را در خود جای می‌دهد که به دلیل عدم استفاده از آن‌ها برای مدت زمان مشخصی به حالت Sleep قرار گرفته‌اند. برنامه‌های موجود در این بخش تمام مجوزهایشان لغو شده‌اند و اساساً در آنجا نشسته‌اند و هیچ کاری انجام نمی‌دهند تا زمانی که دوباره آنها را باز کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید این عملکرد را به صورت برنامه به برنامه غیرفعال کنید.

API های حالت بازی

اندروید 12 شامل APIهای حالت بازی جدید برای توسعه دهندگان بازی است. API جدید به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که توابع عملکرد متغیر را برای بهینه سازی آسان تر بگنجانند. به عنوان مثال، یک توسعه‌دهنده می‌تواند حالتی داشته باشد که کارایی را کاهش می‌دهد اما باتری را حفظ می‌کند یا حالتی که عملکرد را به مصرف باتری به حداکثر می‌رساند. API جدید همچنین به داشبورد بازی آینده اندروید، پوششی با ابزارهای مختلف برای گیمرها، گره خورده است. داشبورد بازی اواخر امسال عرضه می شود.

سایر تغییرات کوچکتر

اکثر تغییرات زیر هود بسیار ساده هستند و نیازی به پاراگراف کامل ندارند. در اینجا لیستی از تغییرات قابل توجه تر در اندروید 12 وجود دارد که نیازی به توضیح طولانی ندارد:

 • رمزگذاری رسانه HEVC: برنامه‌های بدون پشتیبانی HEVC می‌توانند از Android 12 آن را به AVC تبدیل کنند – یک فرمت فشرده‌سازی ویدیویی در دسترس‌تر.
 • پشتیبانی از تصویر AVIF: AVIF یک کدک تصویر مانند PNG یا JPEG است. کیفیتی مشابه با JPEG اما در اندازه فایل به طور قابل توجهی کوچکتر را وعده می دهد. از کدک AV1 استفاده می کند که برای اولین بار در اندروید 10 معرفی شد.
 • صدای چند کاناله: اندروید 12 اکنون از MPEG-H در حالت های عبور و بارگذاری پشتیبانی می کند. میکسرهای صوتی، نمونه‌برداری‌های مجدد و افکت‌ها اکنون تا 24 کانال را پشتیبانی می‌کنند.
 • بهینه سازی برای نمایشگرهای بزرگ و بد بو: اساساً، اندروید 12 شامل پشتیبانی بهتر از چیزهایی مانند تلویزیون، تاشو و تبلت است. قابل ذکر است، گوگل همچنین در حال کار بر روی نسخه دیگری از سیستم عامل با تمرکز بر روی این اندروید 12L است. این نسخه باید اواخر امسال عرضه شود.
 • صفحه‌نمایش عمومی: مواد انسجام زیادی به تجربه اندروید اضافه کردید. بخشی از آن شامل یک صفحه نمایش اسپلش برای هر برنامه به طور خودکار است، خواه توسعه دهنده آن را پشتیبانی کند یا نه. توسعه دهندگان این توانایی را دارند که در صورت تمایل، صفحه نمایش را تغییر دهند.
 • بهینه‌سازی‌ها برای برنامه‌ها: برخی از بهینه‌سازی‌های دیگر برای برنامه‌ها شامل مسدود کردن برنامه‌های پس‌زمینه توسط Google از راه‌اندازی خدمات پیش‌زمینه است. همچنین بهبودهای تاخیر و توزیع بار کاری وجود دارد که باید عملکرد را نیز بهبود بخشد.
 • بهبودهای تصویر در تصویر: برخی از پیشرفت‌ها در حالت تصویر در تصویر شامل انتقال نرم‌تر، کنترل‌های بهبود یافته بسته به محتوایی است که در تصویر وجود دارد.
 • بهبودهای خط اصلی پروژه: گوگل اعلام کرد که ART راه خود را به Project Mainline باز کرده و برای به روز رسانی از طریق فروشگاه پلی در دسترس خواهد بود. ماژول های دیگری نیز در حال اضافه شدن هستند.
  این لیست حتی طولانی تر از این است، باور کنید یا نه. در اینجا می توانید در صفحه توسعه دهندگان اندروید 12 اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بهبود امنیت و حریم خصوصی

گوگل با بهبود امنیت و حفظ حریم خصوصی در اندروید 12 کمی آرام شده است. معمولاً گوگل ترفندهای کوچک زیادی دارد. با این حال، در سال های اخیر، گوگل تغییرات بزرگتر و تاثیرگذارتری را انتخاب کرده است.

داشبورد حریم خصوصی

داشبورد حریم خصوصی در اندروید 12 شهر دانش ایوان کسریداشبورد حریم خصوصی در Google I/O 2021 یک معامله بزرگ بود. دقیقاً همان چیزی است که می گوید. می‌توانید از تنظیمات به داشبورد دسترسی پیدا کنید و به شما نشان می‌دهد که کدام برنامه‌ها از کدام مجوزها، چه زمانی و چند وقت یکبار استفاده کرده‌اند. جلوی داشبورد یک نمودار دایره ای قرار دارد که نشان می دهد چند مجوز استفاده شده است. سپس می‌توانید روی هر دسته‌ای کلیک کنید و ببینید کدام برنامه‌ها و دقیقاً چه زمانی از مجوز استفاده کرده‌اند.

از آنجا می توانید چند کار را انجام دهید. شما می توانید داده ها را نادیده بگیرید و فقط از آن آگاه باشید. گزینه دیگر این است که روی یک برنامه در داشبورد کلیک کنید که در آنجا به قسمتی از تنظیمات هدایت می شوید که می توانید مجوزهای برنامه را غیرفعال کنید. ما فکر نمی کنیم افراد زیادی این کار را انجام دهند، اما بسیار خوب است که بتوانیم ببینیم همه برنامه های شما چگونه و چه زمانی از مجوزها استفاده می کنند.

نشانگر میکروفون و دوربین

دسترسی دوربین و میکروفون اندورید 12 شهر دانش ایوان کسری

اندروید 12 همچنین دارای نشانگرهایی برای استفاده از دوربین و میکروفون است. اساساً، هر زمان که یک برنامه به یکی از این موارد دسترسی پیدا کند، یک نشانگر کوچک میکروفون یا دوربین در گوشه سمت راست بالای صفحه تلفن شما ظاهر می شود.

پس از ناپدید شدن نشانگر اولیه، یک نقطه سبز باقی می ماند تا به شما اطلاع دهد که یک برنامه همچنان از آن استفاده می کند. این یک راه سریع و آسان برای اطلاع کاربر از فعال بودن میکروفون یا دوربین است.برای امنیت بیشتر، می‌توانید هم دوربین و هم میکروفون را غیرفعال کنید. گوگل ضامن های جدیدی را در تنظیمات سریع به طور خاص برای این منظور اضافه کرد.

شما به سادگی یکی از آنها را خاموش کنید تا دوربین یا میکروفون به طور کامل غیرفعال شود. ما آن را با برنامه دوربین آزمایش کردیم و حتی یک اعلان وجود دارد که در صورت خاموش بودن مجوز دوربین نمایش داده می شود.

مکان تقریبی

موقعیت مکانی خصوصی در اندروید 12 شهر دانش ایوان کسری

گوگل مجوز مکان تقریبی را به اندروید 12 اضافه کرد. مجوز مکان تقریبی به برنامه‌ها یک ایده کلی از مکان شما می‌دهد، اما نه یک مکان مشخص. این کمک می کند مکان دقیق کاربر از برنامه هایی که واقعاً به آن نیاز ندارند پنهان شود. شما باید بتوانید در هر برنامه ای که مکان را درخواست می کند، مجوزی را که می خواهید انتخاب کنید.
یک مثال از موارد مفید بودن این برنامه یک برنامه آب و هوا است. برنامه های هواشناسی برای نشان دادن آب و هوای محلی به آدرس دقیق خیابان شما نیاز ندارند. فرقی نمی کند در خانه باشید یا در خواربار فروشی محلی، پیش بینی آب و هوا یکسان است. مثال‌های بسیار دیگری نیز وجود دارد، اما مکان تقریبی به طور چشمگیری تعداد برنامه‌هایی را که می‌دانند کجا هستید کاهش می‌دهد.

به روز رسانی های امنیتی کوچکتر

برخی به روز رسانی های امنیتی کوچکتر نیز وجود داشت. ما آنها را در اینجا فهرست می کنیم:

 •  Netlink MAC محدود شده: در اندروید 11، فقط برنامه های دارای امتیاز می توانند به آدرس MAC Netlink دستگاه دسترسی داشته باشند. در اندروید 12، گوگل اکنون تمام برنامه ها را از خواندن آن محدود می کند.
 • تغییرات مجوز بلوتوث: اکنون برنامه ها می توانند دستگاه های بلوتوث را بدون نیاز به درخواست مکان شما اسکن کنند.
 • محدودیت‌های حسگر دستگاه: سنسورهای دستگاهی که حرکت یا حرکت را حس می‌کنند اکنون دارای محدودیت‌های تازه‌سازی هستند. به عنوان مثال، یک برنامه فقط می تواند قبل از اینکه اندروید 12 به آن بگوید یک دقیقه صبر کنید، شتاب سنج شما را پینگ کند.
 • هسته محاسبه اندروید: این یک ویژگی امنیتی جدید در اندروید 12 است. ما دقیقاً نمی دانیم که چگونه کار می کند، اما گوگل می گوید هنگام استفاده از مواردی مانند Live Caption، ابر را از اطلاعات روی دستگاه جدا می کند.
مطالب مرتبط
کسری نخعی
کسری نخعی
تماس مستقیم : 00989102016310 | کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی | برنامه نویس پایتون و علاقه‌مند به پژوهش‌های علمی
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد تخفیف 50 درصدی ویژه نوروز : norouz

X
آینده شغلی خود را با دوره های آموزشی مهارت محور شهر دانش تضمین کنید

عضویت در خبرنامه شهر دانش

در خبرنامه شهر دانش عضو شوید و از آخرین اخبار روز علم و دوره های مهارت محور شهر دانش مطلع شوید. کافیست ایمیل خود را وارد نمایید و روی دکمه اشتراک کلیک کنید.