بازی ماینکرافت چگونه کدنویسی را آموزش می دهد؟

بازی ماینکرافت چگونه کدنویسی را آموزش می دهد؟ شهر دانش ایوان کسری
فهرست مطالب

هنگام بازی ماینکرافت، برای بچه‌های شما بسیار آسان است که ساعت‌ها از اوقات فراغت خود را در دنیای پیچیده آن غرق کنند. چه آنها در حال ایجاد یک مزرعه کشاورزی کوچک در حالت بقا باشند و چه برنامه ریزی و ساختن بزرگترین قلعه فانتزی که می توانند.

در حالی که ممکن است برای برخی از والدین اتلاف وقت به نظر برسد، برخی متوجه شده‌اند که این بازی سرگرم‌کننده راهی عالی برای تشویق بچه‌ها به یادگیری کدنویسی است در حالی که باعث نمی‌شود واقعاً کار ارزشمند و آموزشی به نظر برسد.

اما بازی ماینکرافت چگونه کدنویسی را آموزش می دهد؟

در این راهنمای کوتاه، ما به این سؤالات و موارد دیگر پاسخ خواهیم داد، به علاوه به والدین بینش بیشتری در مورد اینکه چگونه برنامه‌نویسی بازی ماینکرافت می‌تواند پتانسیل شغلی آینده را برای بچه‌ها ارائه دهد، توضیح می‌دهیم.

بازی ماینکرافت چگونه به کدنویسی کمک می کند؟

ماینکرافت از یک ساختار بلوک ساده 1×1 برای ساختن جهان ها و اشیاء استفاده می کند. ترجمه اینها به یک زبان برنامه نویسی متشکل از 1 و 0 بسیار آسان است که دیکته می کند برنامه چه کاری انجام دهد و چگونه اجرا شود.

سپس این زبان باینری می تواند از طریق خطوط کدگذاری به رایانه منتقل شود. درک اصول اولیه کدنویسی یک مهارت فوق العاده مفید است.

نکته مفید: اگر فرزند شما علاقه مند به کاوش در حرفه کار با رایانه، بازی های ویدیویی یا سایر زمینه های مرتبط با برنامه نویسی است، یک دوره برنامه نویسی تابستانی می تواند مقدمه خوبی باشد.

دوره پیشنهادی شهر دانش: آموزش پایتون از صفر

شکی نیست که دانش کدنویسی و فناوری می تواند به آینده شغلی کودکان کمک کند. جدای از آن، کدنویسی همچنین می تواند در حال حاضر به آموزش کمک کند. این یک مهارت بسیار کاربردی است که به خلاقیت، منطق، حل مسئله و ریاضیات کمک می کند.

آیا بازی ماینکرافت مقدمه کدنویسی خوبی برای کودکان است؟

کلید واقعی آموزش کدنویسی به کودک، یافتن انگیزه مناسب است. ماینکرافت این را ارائه می دهد زیرا یک بازی سرگرم کننده را که آنها دوست دارند با یک مقدمه ملایم برای عملکرد کدنویسی ترکیب می کند.

روشی که ماینکرافت بچه‌ها را مجذوب خود می‌کند می‌تواند به آنها کمک کند تا در مورد چیزهای مفید به شیوه‌ای سرگرم‌کننده که احساس کار نمی‌کند یاد بگیرند، استفاده کنند.

بازی ماینکرافت را می‌توان با تغییرات (یا “mod”) که رشته‌های کد خارجی هستند که بازی را از درون تغییر می‌دهند، مانند تولید هیولا، افزایش سلامت یا آیتم‌ها به بازیکنان و حتی گفتن به شخصیت‌های غیرقابل بازی برای انجام کارهای خاص، تقویت کرد.

این مودها معمولاً از طریق یک وب سایت ثالث دانلود می شوند و بازیکنان حالت های خود را در بین جامعه آنلاین به اشتراک می گذارند تا همه از آن استفاده کنند، اما شما به راحتی می توانید مودهای خود را ایجاد کنید تا تجربه بازی خود را دقیقاً همانطور که می خواهید تقویت کنید.

به دلیل سادگی نسبی ماینکرافت به عنوان یک بازی، یادگیری نحوه اصلاح آن، گام خوبی برای یادگیری دستکاری و ایجاد کد برای بازی‌ها و برنامه‌های دیگر است.

آیا درک کدنویسی بازی ماینکرافت برای بچه ها آسان است؟

زبان‌های کدنویسی اغلب شامل رشته‌های زیادی از کلمات، اعداد و حروف هستند، به این معنی که کدنویسی پیچیده‌تر شامل تایپ‌های زیادی است. این اغلب برای کودکان و افرادی که اعتماد به نفس زیادی در تایپ کردن سریع ندارند، می تواند ترسناک به نظر برسد.

با این حال، برنامه‌هایی مانند بازی ماینکرافت(نسخه آموزشی) روشی بسیار بصری‌تر و کم‌کلام‌تر برای یادگیری کدنویسی به‌عنوان مبتدی با استفاده از کدگذاری بلاک تصویری ارائه می‌دهد. این شامل بلوک‌های جداگانه کدهای از پیش نوشته شده است که می‌توان آن‌ها را کشیده و در اسکریپت انداخت، درست مانند یک قطعه پازل.

این بخش‌های از پیش نوشته شده کد در کنار هم قرار می‌گیرند تا اسکریپت‌های کاملاً کارآمد ایجاد کنند، به این معنی که لازم نیست نگران املای اشتباه یا تایپ اشتباه کد و عدم کارکرد برنامه‌تان در زمانی که می‌خواهید باشید.

سپس از این برنامه نویسی بصری می توان به عنوان پله ای برای نوشتن رشته های کد ساده خود استفاده کرد، که به زودی با افزایش اعتماد به نفس نسبت به توانایی خود طولانی تر و طولانی تر و پیچیده تر می شود.

علاوه بر این، بازی ماینکرافت اجازه می دهد تا برنامه نویسی بلافاصله پیاده سازی شود تا بتوانید دقیقاً آنچه را که با بازی انجام می دهید در زمان واقعی مشاهده کنید. این بسیار مفیدتر از بازی های دیگر است، که باید به طور مداوم هر بار که تغییری ایجاد می کنید، آنها را ببندید و دوباره باز کنید تا نتایج را ببینید.

بازی ماینکرافت(نسخه آموزشی) اجازه می دهد تا برنامه و بازی به طور همزمان در یک برنامه اجرا شوند و به بازیکنان این امکان را می دهد که بین بازی و کدنویسی یک تغییر جدید خیلی سریع حرکت کنند.

بازی ماینکرافت از چه زبان برنامه نویسی استفاده می کند؟

صدها زبان برنامه نویسی مختلف وجود دارد که می توانید آنها را بیاموزید، که هر کد از نظر پیچیدگی و کاری که برای انجام آنها ایجاد شده است متفاوت است.

برخی از زبان‌های برنامه‌نویسی متناسب با مشاغل خاص توسعه یافته‌اند: به عنوان مثال، برخی از زبان‌ها برای ساخت وب‌سایت‌ها بهتر هستند، در حالی که برخی دیگر برای رایانه‌هایی که برای انجام محاسبات ریاضی یا کار با ماشین‌های واقعی طراحی شده‌اند بهتر هستند.

زبان برنامه نویسی که ماینکرافت از آن استفاده می کند جاوا است. اگر زیاد از رایانه استفاده می کنید، ممکن است این نام برای شما آشنا باشد. این برنامه ای است که دارای لوگوی فنجان قهوه بخارپز است و گهگاه برای نصب آپدیت از شما اجازه می خواهد. این به این دلیل است که بسیاری از برنامه‌های رایانه شما از جاوا و گاهی اوقات در ارتباط با زبان‌های دیگر، برای اجرا استفاده می‌کنند، .

جاوا یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی است، به این معنی که اغلب یکی از اولین زبان هایی است که مردم یاد می گیرند. اشتباه کردن زبان‌های برنامه‌نویسی پیچیده‌تر بسیار آسان است، که می‌تواند هنگام تلاش برای یادگیری انجام کارهای ساده ناامیدکننده باشد و شما را از پشتکار منصرف کند.

یادگیری همه زبان های برنامه نویسی ممکن است دشوار باشد، اما مانند هر زبان دیگری، یادگیری آن در زمانی که هنوز در مدرسه هستید راه خوبی برای تثبیت اصول اولیه در ذهن شماست.

به همین دلیل است که مردم سعی می‌کنند کودکان را با یادگیری آن در مراحل اولیه آموزش و استفاده از برنامه‌هایی مانند بازی ماینکرافت به‌عنوان دروازه‌ای برای برنامه‌های پیچیده‌تر و علاقه‌مند کردن کودکان به رایانه و برنامه‌نویسی از طریق چیزهایی که دوست دارند، درگیر کنند.

نسخه آموزشی بازی ماینکرافت چیست؟

بازی ماینکرافت (نسخه آموزشی) تا حدودی با نسخه اصلی بازی ماینکرافت متفاوت است که مخصوصاً برای استفاده در یک محیط آموزشی مانند مدرسه توسعه یافته است.

نسخه آموزشی که توسط موژانگ از توسعه دهندگان بازی ماینکرافت ایجاد شده است، دارای ویژگی ها و کنترل هایی است که در بازی معمولی وجود ندارد، با بلوک هایی که به طور خاص برای کدنویسی و ارتباط طراحی شده اند.

این نسخه از بازی که دائماً به روز می شود، شامل آموزش ها و دستورالعمل های اساسی است که به کودکان و بزرگسالان مبتدی اجازه می دهد تا برای اصلاح بازی های خود در بازی ماینکرافت کدنویسی کنند.

با داشتن کد سازنده، می‌توانید بازی ماینکرافت را در یک برنامه باز کنید و برای آن در برنامه دیگر کدنویسی کنید و به شما امکان می‌دهد تغییرات بازی را در زمان واقعی مشاهده کنید.

تفاوت نسخه آموزشی بازی ماینکرافت چیست؟

بازی ماینکرافت (نسخه آموزشی) با پایه بازی ماینکرافت و سایر نرم افزارهای آموزشی بازی ماینکرافت متفاوت است زیرا به طور رسمی توسط موژانگ به طور خاص برای استفاده در کلاس درس یا محیط های آموزشی دیگر توسعه یافته است.

این نسخه از بازی به حداکثر 30 نفر اجازه می دهد تا در یک بازی بدون نیاز به راه اندازی سرور بازی کنند. سازنده بازی، مانند یک معلم، می‌تواند به طور کامل کنترل کند که کدام بلوک‌ها در دسترس بازیکنان دیگر هستند و در کجا می‌توانند و نمی‌توانند آن‌ها را قرار دهند، به این معنی که هیچ‌کس نمی‌تواند با بلوک‌های مختلف قبل از اینکه به آنها اجازه داده شود، بسازد.

همچنین می‌توانید بازیکنان را به ماندن در یک منطقه خاص از نقشه محدود کنید، به این معنی که برای بازگرداندن بچه‌های سرگردان مجبور نیستید کلاس را متوقف کنید.

طرح‌های درسی نیز برای دانلود در دسترس هستند، با طرح‌های مختلف بسته به محدوده سنی کلاس و موضوعاتی که می‌خواهید تدریس کنید (از جمله هنر، تاریخ و کدنویسی).

طرح‌های درسی که خودتان ایجاد کرده‌اید نیز می‌تواند برای سایر معلمان بارگذاری شود تا ببینند و استفاده کنند.

آیا می توانم نسخه آموزشی بازی ماینکرافت را در خانه دانلود کنم؟

متأسفانه، نسخه آموزشی بازی ماینکرافت فقط برای مدارس، کتابخانه‌ها، موزه‌ها و کسانی که در سازمان‌های رسمی آموزش خانگی شرکت می‌کنند به‌طور رسمی در دسترس است.

قبل از اینکه موسسه بتواند نسخه آموزشی را خریداری کند، شرایط خاصی وجود دارد، از جمله موسسات واجد شرایط:

  • باید یک کارمند تمام وقت یا پاره وقت در یک موسسه دانشگاهی باشد
  • برای ثبت نام به آدرس ایمیل مخصوص مدرسه نیاز دارد
  • باید یک کتابخانه عمومی یا موزه رایگان رسمی و رسمی با برنامه آموزشی رسمی باشد.
  • باید یک مدرسه خانگی باشد که آموزش K-12 را ارائه می‌کند، دارای مدرک کتبی مبنی بر تعلق به یک برنامه آموزش خانگی به رسمیت شناخته شده در سطح ملی یا توسط منطقه محلی به عنوان یک جایگزین قابل قبول شناخته شده است

نتیجه گیری

در عصر دیجیتال امروزی، کدنویسی بیش از هر زمان دیگری محبوب شده است. این یک مهارت بسیار کاربردی است که می تواند هم به صورت خلاقانه و هم از نظر شغلی آینده استفاده شود. از ایجاد وب‌سایت‌ها تا بازی‌های ویدیویی کاملاً کارآمد، کدنویسی بلوک‌های سازنده فناوری است. از جمله همین صفحه وب و رایانه، دستگاه یا تلفنی که به آن دسترسی دارید.

بازی ماینکرافت مقدمه ای عالی برای کدنویسی است و راهی عالی برای تشویق فرزندتان به این موضوع است. ما معتقدیم که می تواند فرزند شما را از نظر انتخاب شغلی برای زندگی آماده کند، بنابراین لطفاً به آخرین دوره های آموزشی شهر دانش و فرصت های شغلی در شهر کار نگاهی بیندازید.

مطالب مرتبط
کسری نخعی
کسری نخعی
تماس مستقیم : 00989102016310 | کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی | برنامه نویس پایتون و علاقه‌مند به پژوهش‌های علمی
اشتراک گذاری

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد تخفیف 50 درصدی ویژه نوروز : norouz

X
آینده شغلی خود را با دوره های آموزشی مهارت محور شهر دانش تضمین کنید

عضویت در خبرنامه شهر دانش

در خبرنامه شهر دانش عضو شوید و از آخرین اخبار روز علم و دوره های مهارت محور شهر دانش مطلع شوید. کافیست ایمیل خود را وارد نمایید و روی دکمه اشتراک کلیک کنید.