روز برنامه نویس چه روزی است؟

فهرست مطالب

روز برنامه نویس در تقویم میلادی برابر با 13 سپتامبر است، اما چرا؟ رایانه‌ها، فناوری و نرم‌افزار دنیای مدرن را به گردش در می‌آورند، اما برای هر نرم‌افزار هوشمندی، یک برنامه‌نویس (و اغلب تیم‌هایی از برنامه‌نویسان) در پشت صحنه وجود دارد که مشکلات را با کدهای هوشمند، راه‌حل‌های امنیت ابری و پروژه‌های توسعه حل می‌کند. در روز برنامه نویس به این پیشگامان دیجیتال فکر کنید!

دوره برنامه نویسی پیشنهادی: آموزش پایتون از صفر

روز برنامه نویس در دویست و پنجاه و ششمین روز سال جشن گرفته می شود. این روز به این دلیل انتخاب شده است که این تعداد مقادیر متمایز است که می توان با یک بایت هشت بیتی نشان داد و این عدد بالاترین توان دو (28 ) می باشد که در نتیجه آن 256 کمتر از 365 است که این مقدار برای برنامه نویسان به خوبی شناخته شده است.

روز برنامه نویس 13 سپتامبر 256 مین روز سال شهر دانش ایوان کسری

بسیاری از مردم این روز را در 7 ژانویه جشن می گیرند، که به نظر می رسد تاریخ اصلی (هر چند غیر رسمی) جشن باشد. با این حال، در سال 2009، دولت روسیه این روز را به عنوان تعطیلات حرفه ای اعلام کرد و تاریخ روز برنامه نویس را 13 سپتامبر (12 سپتامبر در سال های کبیسه) که مصادف با 22 شهریور ماه است، تعیین کرد.

روز برنامه نویس در تقویم هجری شمسی

بر مبنای محاسبات ذکر شده در بالا 256 اٌمین روز سال در تقویم هجری شمسی مصادف با 20 آذر ماه هر سال می گردد.

تعیین رسمی روز برنامه نویس در روسیه

این روز خاص توسط والنتین بالت و مایکل چرویاکوف (معروف به htonus)، از کارمندان شرکت Parallel Technologies (یک شرکت نرم افزاری) پیشنهاد شد. در اوایل سال 2002، آنها تلاش کردند تا برای درخواستی به دولت روسیه برای به رسمیت شناختن این روز به عنوان روز رسمی برنامه نویس، امضا جمع آوری کنند.

مشاهده موقعیت های شغلی برنامه نویسی در شهر کار

در 24 ژوئیه 2009، وزارت ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه پیش نویس فرمان اجرایی را در تعطیلات حرفه ای جدید، روز برنامه نویس را صادر کرد.

در 11 سپتامبر 2009 رئیس جمهور روسیه دیمیتری مدودف این فرمان را امضا کرد.

مطالب مرتبط
کسری نخعی
کسری نخعی
تماس مستقیم : 00989102016310 | کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی | برنامه نویس پایتون و علاقه‌مند به پژوهش‌های علمی
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ICDL تا رایگان هست مشاهده کنید!!!

X
آینده شغلی خود را با دوره های آموزشی مهارت محور شهر دانش تضمین کنید

عضویت در خبرنامه شهر دانش

در خبرنامه شهر دانش عضو شوید و از آخرین اخبار روز علم و دوره های مهارت محور شهر دانش مطلع شوید. کافیست ایمیل خود را وارد نمایید و روی دکمه اشتراک کلیک کنید.