پایتون برای اندروید| معرفی 8 ابزار کارآمد

پایتون برای اندروید معرفی 8 ابزار کارآمد شهر دانش ایوان کسری
فهرست مطالب

زبان برنامه نویسی پایتون به عنوان یک زبان همه کاره شناخته شده است از جمله این موارد کاربرد پایتون برای اندروید است. کاربران ابزارهای دیجیتال اهمیت نمی‌دهند که اپلیکیشنی که با آن دارند کار می‌کنند با چه زبانی نوشته شده است. برای آن ها مهم عملکرد نرم افزار یا اپلیکیشن است.

پس بهتر است در پشت صحنه به سمت ابزارهای آسان تر و تواناتر رفت و در این راه بهترین گزینه زبان برنامه نویسی پایتون است.راه های مختلفی برای استفاده از پایتون برای اندروید وجود دارد:

1. بیوِر (BeeWare)

BeeWare مجموعه ای از ابزارها برای ساخت رابط کاربری بومی است. این چیزی است که BeeWare ارائه می دهد. ابزارهایی برای کمک به نوشتن کد پایتون با یک رابط کاربری غنی و بومیT کتابخانه ها و کدهای پشتیبانی لازم برای اجرای آن کد در iOS، اندروید، macOS، Linux، Windows، tvOS و موارد دیگر.

پایتون برای اندروید رابطه beeware شهر دانش ایوان کسری

متن باز

فرآیند توسعه منبع باز ثابت کرده است که مطمئن ترین راه برای توسعه نرم افزارهای قوی و قابل اعتماد است. به همین دلیل است که کل مجموعه ابزار BeeWare دارای مجوز BSD هستند و برای استفاده و اصلاح برای همه در دسترس هستند.

2. چاکوپای(Chaquopy)

چاکوپای یک افزونه برای سیستم ساخت مبتنی بر گریدل(Gradle) اندروید استودیو است. چاکوپای به شما این امکان را می‌دهد تا آزادانه جاوا و پایتون را با استفاده از هر زبانی که برای نیازهای شما مناسب‌تر است، با هم ترکیب کنید.

ابزار چاکوپی پایتون برای اندروید شهر دانش ایوان کسری

با Python API، می توانید یک برنامه را به طور جزئی یا کامل در پایتون بنویسید. API کامل اندروید و جعبه ابزار رابط کاربری مستقیماً در اختیار شماست.چاکوپای در سیستم ساخت استاندارد اندروید کار می کند:

اگر از اندروید استودیو استفاده می‌کنید، می‌توانید در عرض 5 دقیقه بدون تغییر در روند توسعه خود، استفاده از چاکوپای را شروع کنید.دانلود و نصب از طریق گریدل به صورت خودکار انجام می شود. برای شروع:

  • برنامه آزمایشی پایتون 2 یا پایتون 3 را امتحان کنید.
  • نمونه کد منبع را در GitHub مرور کنید.
  • یا مستندات را مشاهده کنید.

3. کیوی (Kivy)

کیوی یک بسته ابزار رابط کاربری مبتنی بر OpenGL است که جهت استفاده پایتون برای اندروید بسیار رایج است . می‌توانید برنامه‌های کیوی را در اندروید، (کم و بیش) روی هر دستگاهی با OpenGL ES 2.0 (حداقل اندروید 2.2) اجرا کنید. این استاندارد در دستگاه های مدرن است. گوگل گزارش می دهد که این الزام توسط 99.9٪ دستگاه ها برآورده شده است.

پروژه الکترومکانیکی برای حل مکعب های روبیک با استفاده از کیوی و اندروید برای پایتون انجام شده است. شهر دانش ایوان کسری
پروژه الکترومکانیکی برای حل مکعب های روبیک با استفاده از کیوی و اندروید برای پایتون انجام شده است

 اپلیکیشن های کیوی را مانند سایر برنامه‌ها و اپلیکیشن های اندروید، می توانید در فروشگاه‌هایی مانند پلی استور، توزیع کنید. آنها هنگام توقف یا راه اندازی مجدد به درستی رفتار می کنند، ممکن است از سرویس های اندروید استفاده کنند و به اکثر API های معمولی جاوا همانطور که در زیر توضیح داده شده است دسترسی داشته باشند.

دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه برنامه خود را برای اندروید بسازید، کد خود را در دستگاه اشکال زدایی کنید و از API های اندروید مانند سنسورهای لرزش و خواندن استفاده کنید.

دوره پیشنهادی شهر دانش : آموزش پایتون از صفر

پروژه کیوی همه ابزارهای لازم را برای ساختن برنامه شما را با پایتون برای اندروید فراهم می کند، از جمله ساخت APK مستقل خود که ممکن است در بازاری مانند پلی استور توزیع شود. این به طور کامل در اسناد ایجاد یک بسته برای اندروید پوشش داده شده است.

استفاده از API های اندروید

اگرچه کیوی یک چارچوب پایتون برای اندروید است، پروژه کیوی ابزارهایی را برای استفاده آسان از APIهای معمولی جاوا، برای همه چیز، از لرزش گرفته تا حسگرها و ارسال پیام از طریق پیامک یا ایمیل، را حفظ می‌کند.

برای کاربران جدید، استفاده از Plyer را توصیه می کنیم. برای دسترسی پیشرفته تر یا برای API هایی که در حال حاضر پیچیده نشده اند، می توانید مستقیماً از Pyjnius استفاده کنید. کیوی همچنین یک ماژول اندرویدی را برای عملکرد پایه اندروید ارائه می کند. کد و نمونه های آندروید ارائه شده توسط کاربر در ویکی کیوی موجود است.

4. پای کیوتی دپلوی(Pyqtdeploy)

یکی دیگر از ابزارهای برنامه نویسی پایتون برای اندروید، پای کیوتی دپلوی ابزاری برای استقرار برنامه های PyQt است. از استقرار در سیستم عامل های دسکتاپ (لینوکس، ویندوز و OS X) و سیستم عامل های تلفن همراه (iOS و اندروید) پشتیبانی می کند.

پای کیوتی دپلوی با گرفتن واحدهای مجزا از یک برنامه PyQt، فریز کردن آنها، و قرار دادن آنها در یک فایل منبع Qt که توسط ابزار rcc Qt به کد C++ تبدیل می‌شود، کار می‌کند. کتابخانه استاندارد پایتون نیز به همین روش مدیریت می شود.


پای کیوتی دپلوی همچنین یک فایل Qt .pro تولید می کند که تمام کدهای C++ تولید شده را توصیف می کند. از این ابزار qmake Qt برای تولید یک Makefile مخصوص پلتفرم استفاده می شود که سپس یک فایل اجرایی تولید می کند. سپس از ابزارهای خاص Qt و یا پلتفرم بیشتر می توان برای تبدیل فایل اجرایی به یک بسته قابل استقرار خاص پلتفرم استفاده کرد.

پای کیوتی دپلوی برای نصب به PyQt5 و پایتون نسخه 3.2 یا جدیدتر نیاز دارد. برنامه های PyQt4 و PyQt5 که با پایتون نسخه 2.6 و نسخه های بعدی نوشته شده اند و پایتون نسخه 3.3 و بالاتر پشتیبانی می شوند. پای کیوتی دپلوی تحت مجوز BSD منتشر شده است.

5. کیوپایتون(QPython)

کیوپایتون یک موتور اسکریپت روی دستگاه و محیط توسعه است.در بیشتر موارد، اسکریپت می‌تواند کارهای شما را به خوبی برنامه‌های اصلی انجام دهد. اکنون می توانید با کمک کیوپایتون آن را بسازید. به ادعای سازنده این بهترین ابزار توسعه پایتون برای اندروید است.

qpython یکی دیگر از ابزارهای پایتون برای اندروید است. شهر دانش ایوان کسری

کیوپایتون یک موتور اسکریپت است که برنامه های پایتون را در دستگاه های اندرویدی اجرا می کند. همچنین می تواند به توسعه دهندگان در توسعه برنامه های اندروید کمک کند. کیوپایتون شامل یک کیت توسعه کامل است که با ارائه یک کنسول پایتون برای اندروید معمولی به شما در توسعه برنامه‌ها با موبایل کمک می‌کند .

6. SL4A

SL4A (لایه اسکریپت برای اندروید)، با نام اصلی ASE (محیط اسکریپت اندروید)، مجموعه ای از “نماها” است که زیرمجموعه بسیار ساده شده ای از API اندروید را به نمایش می گذارد. این یکی از ابزار های پایتون برای اندروید است که علاوه بر پایتون زبان های دیگر را نیز پشتیبانی می‌کند.

مطلب پیشنهادی : تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در پایتون

SL4A با اجازه دادن به شما برای ویرایش و اجرای اسکریپت‌ها و مفسرهای تعاملی در دستگاه اندروید، زبان‌های برنامه‌نویسی را به صورت مستقیم به اندروید می‌آورد. این اسکریپت ها به بسیاری از API های موجود برای برنامه های اندرویدی دسترسی کامل دارند، اما با یک رابط کاربری بسیار ساده که انجام کارها را آسان می کند.

اسکریپت ها را می توان به صورت تعاملی در ترمینال و در پس زمینه اجرا کرد. پایتون، پرل، جی روبی، لوا، بین شل، جاواسکریپت، تی سی ال و شل در حال حاضر پشتیبانی می‌شوند و آن ها قصد دارند موارد بیشتری را اضافه کنیم. SL4A برای توسعه دهندگان طراحی شده است و نرم افزار با کیفیت آلفا است.

7. پایساید(PySide)

پایساید (پیوند پایتون برای کیت ابزار Qt) از اندروید پشتیبانی اولیه دارد. پروژه پایساید ارتباط پایتون برای اندورید را با مجوز LGPL برای Qt 4 فراهم می کند. همچنین شامل زنجیره ابزار کامل برای تولید سریع پیوندها برای هر سلسله مراتب کلاس C++ مبتنی بر Qt است. اتصالات پایساید Qt هم به توسعه نرم افزار منبع باز رایگان و هم امکان توسعه نرم افزار اختصاصی را می دهد و در نهایت هدف آن پشتیبانی از پلتفرم های Qt است.

پایساید ابزار پایتون برای اندروید است شهر دانش ایوان کسری

8. ترموکس(Termux)

ترموکس یک شبیه ساز ترمینال اندروید و برنامه محیط لینوکس است که مستقیماً بدون نیاز به روت یا راه اندازی کار می کند و امکان استفاده از پایتون برای اندروید را فراهم می‌کند. یک سیستم پایه حداقل به طور خودکار نصب می شود – بسته های اضافی با استفاده از بسته APT در دسترس هستند.

ترموکس ابزار پایتون برای اندروید است شهر دانش ایوان کسری

اگرچه زبان برنامه نویسی اصلی اندروید جاوا است، اما هیچ پورت شناخته شده ای از جیتون برای پلتفرم وجود ندارد. پشتیبانی اندروید در BeeWare با استفاده از VOC، ابزاری که کد منبع پایتون را در فایل‌های کلاس جاوا کامپایل می‌کند، به دست می‌آید. این اجازه می دهد تا کد پایتون به عنوان یک باینری بومی در JVM اجرا شود.

مطالب مرتبط
کسری نخعی
کسری نخعی
تماس مستقیم : 00989102016310 | کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی | برنامه نویس پایتون و علاقه‌مند به پژوهش‌های علمی
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد تخفیف 50 درصدی ویژه نوروز : norouz

X

عضویت در خبرنامه شهر دانش

در خبرنامه شهر دانش عضو شوید و از آخرین اخبار روز علم و دوره های مهارت محور شهر دانش مطلع شوید. کافیست ایمیل خود را وارد نمایید و روی دکمه اشتراک کلیک کنید.