پایتون برای اندروید| معرفی 8 ابزار کارآمد

پایتون برای اندروید معرفی 8 ابزار کارآمد شهر دانش ایوان کسری
فهرست مطالب

زبان برنامه نویسی پایتون به عنوان یک زبان همه کاره شناخته شده است از جمله این موارد کاربرد پایتون برای اندروید است. کاربران ابزارهای دیجیتال اهمیت نمی‌دهند که اپلیکیشنی که با آن دارند کار می‌کنند با چه زبانی نوشته شده است. برای آن ها مهم عملکرد نرم افزار یا اپلیکیشن است.

پس بهتر است در پشت صحنه به سمت ابزارهای آسان تر و تواناتر رفت و در این راه بهترین گزینه زبان برنامه نویسی پایتون است.راه های مختلفی برای استفاده از پایتون برای اندروید وجود دارد:

1. بیوِر (BeeWare)

BeeWare مجموعه ای از ابزارها برای ساخت رابط کاربری بومی است. این چیزی است که BeeWare ارائه می دهد. ابزارهایی برای کمک به نوشتن کد پایتون با یک رابط کاربری غنی و بومیT کتابخانه ها و کدهای پشتیبانی لازم برای اجرای آن کد در iOS، اندروید، macOS، Linux، Windows، tvOS و موارد دیگر.

متن باز

فرآیند توسعه منبع باز ثابت کرده است که مطمئن ترین راه برای توسعه نرم افزارهای قوی و قابل اعتماد است. به همین دلیل است که کل مجموعه ابزار BeeWare دارای مجوز BSD هستند و برای استفاده و اصلاح برای همه در دسترس هستند.

2. چاکوپای(Chaquopy)

چاکوپای یک افزونه برای سیستم ساخت مبتنی بر گریدل(Gradle) اندروید استودیو است. چاکوپای به شما این امکان را می‌دهد تا آزادانه جاوا و پایتون را با استفاده از هر زبانی که برای نیازهای شما مناسب‌تر است، با هم ترکیب کنید.

با Python API، می توانید یک برنامه را به طور جزئی یا کامل در پایتون بنویسید. API کامل اندروید و جعبه ابزار رابط کاربری مستقیماً در اختیار شماست.چاکوپای در سیستم ساخت استاندارد اندروید کار می کند:

اگر از اندروید استودیو استفاده می‌کنید، می‌توانید در عرض 5 دقیقه بدون تغییر در روند توسعه خود، استفاده از چاکوپای را شروع کنید.دانلود و نصب از طریق گریدل به صورت خودکار انجام می شود. برای شروع:

  • برنامه آزمایشی پایتون 2 یا پایتون 3 را امتحان کنید.
  • نمونه کد منبع را در GitHub مرور کنید.
  • یا پیشخوان

مطالب مرتبط
کسری نخعی
کسری نخعی
تماس مستقیم : 00989102016310 | کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی | برنامه نویس پایتون و علاقه‌مند به پژوهش‌های علمی
اشتراک گذاری

عضویت در خبرنامه شهر دانش

در خبرنامه شهر دانش عضو شوید و از آخرین اخبار روز علم و دوره های مهارت محور شهر دانش مطلع شوید. کافیست ایمیل خود را وارد نمایید و روی دکمه اشتراک کلیک کنید.